Nie czekaj i już dziś złóż wniosek o dodatek węglowy.

Od połowy sierpnia mieszkańcy Kościana mogą składać wnioski o dodatek węglowy. Zdecydowanie jest to duża pomoc dla rodzin, które ogrzewają dom poprzez zużycie węgla. Tym bardziej, że w tym roku ceny węgla poszybowały drastycznie w górę. Aktualnie w niektórych miejscach w naszym kraju cena za jedną tonę węgla sięga nawet 3 tysięcy złotych! Dokładnie tyle ile wynosi wysokość dofinansowania, czyli 3 tysiące złotych.

O dodatek węglowy mogą starać się osoby, które wykażą, że głównym źródłem ogrzewania domu jest właśnie paliwo stałe w postaci węgla kamiennego, brykietu lub peletu z zawartością minimum 85% węgla kamiennego. Natomiast źródłem ogrzewania jest kocioł, kominek, koza, kuchnia węglowa, piec kaflowy, trzon kuchenny, ogrzewacz powietrza.

Ważną informacją jest również fakt, że aby ubiegać się o dodatek węglowy należy wcześniej dokonać wpisu lub zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wnioski należy składać na specjalnie przygotowanym druku, który jest uniwersalnym wzorem obowiązującym w całej Polsce. We wniosku należy podać swoje dane oraz źródło ogrzewania. Co ciekawe, nie trzeba wykazywać ilości uzyskanego dochodu.

Wnioski o dodatek węglowy można składać tylko do 30 listopada 2022 roku

Wnioski o wsparcie finansowe na dodatek węglowy trzeba składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie. Formalności można załatwić w poniedziałki, środy oraz piątki w godzinach od 7:00 do 15:00. Punkt przyjmowania wniosków znajduje się przy ulicy Bernardyńskiej 2, pokój nr 6. Ważne! Wnioski można składać tylko do 30 listopada 2022 roku. Po tym terminie wnioski nie będą już rozpatrywane. Warto więc jak najszybciej załatwić wszelkie formalności.

Wnioski będą rozpatrywane w terminie 30 dni od momentu złożenia dokumentów. Pieniądze na węgiel zostaną przelane na konto osobiste, które zostanie podane we wniosku. W przypadku zgłoszenia wniosku przez kilku domowników, zostanie on przyznany pierwszemu ze zgłoszonych wnioskodawców.