W lokalnym parku miejskim powstaną nowe urządzenia rekreacyjne, które przeznaczone będą dla dzieci niepełnosprawnych.

Trzeba przyznać, że Park Miejski im. Kajetana Morawskiego w Kościanie od lat cieszy się dużą popularnością. Jest to ulubione miejsce wielu mieszkańców naszego miasta. Często można spotkać tutaj mamy z dziećmi na spacerze oraz lokalnych biegaczy. W parku znajduje się wiele uroczych zakątków, w tym plac zabaw dla dzieci, na którym często bawią się najmłodsi mieszkańcy miasta Kościana.

Już niedługo plac zabaw zostanie urozmaicony w urządzenia rekreacyjne dla dzieci niepełnosprawnych. Wiadomo już, że w tym miejscu zostanie zamontowana karuzela integracyjna „Klara”, a także huśtawka wagowa „Integracyjna”. Całość inwestycji została oszacowana na łączną kwotę 70 175,23 zł. Realizatorem prac związanych z montażem jest firma „Prometeusz”. Prace trwają i termin ich zakończenia został wyznaczony na dzień 30 września 2022 roku.

Jesteśmy przekonani, że miejsce będzie jeszcze chętniej odwiedzane przez rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi, które już niedługo będą mogły pobawić się na specjalnie przygotowanych dla nich urządzeniach rekreacyjnych.