Rozpoczęły się przygotowania do święta zmarłych w Kościanie.

Wyjątkowe święto podczas, którego czczona jest pamięć po zmarłych zbliża się wielkimi krokami. Już za trzy dni w całej Polsce celebrowane będzie święto Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. W niektórych rejonach naszego kraju obchodzona jest także uroczystość Halloween, która odbywa się w wieczór przed Wszystkimi Świętymi. W naszym mieście widoczne są już aktywne przygotowania do nadchodzących dni.

Na Cmentarzu Komunalnym i Starym Cmentarzu Parafialnym w Kościanie lokalna społeczność intensywnie porządkuje nagrobki. Zauważalne są także pierwsze zdobienia płyt nagrobnych w postaci wieńców oraz zniczy. Każdego roku w dniu 1 listopada na lokalne cmentarze przybywają tłumy w postaci najbliższej rodziny i krewnych na groby zmarłych. W tym roku również przewiduje się, że podczas świąt na cmentarzach pojawi się duża ilość ludzi.

Według synoptyków podczas celebrowanych dni ma utrzymać się umiarkowana pogoda. Temperatura będzie oscylować w granicach około 10 stopni Celsjusza. Nie są przewidywane przymrozki, ani też intensywne opady deszczu. W okresie świąt z pewnością zauważalny będzie większy ruch na drogach. Lokalna policja prosi o zachowanie ostrożności.