Kochasz jazdę na łyżwach? Wybierz się na lokalne lodowisko.

 

Wreszcie rozpoczął się kolejny sezon na lodowisko! Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu fanów tej dyscypliny sportowej. Jazdę na łyżwach można uprawiać rekreacyjne bądź zawodowo. W Kościanie każdego roku w sezonie zimowym otwarte jest lodowisko, na którym można poszaleć. Lodowisko otwarte jest już od 6 grudnia 2022 roku. Podczas pierwszego dnia otwarcia lodowiska w tym sezonie wejście było bezpłatne, a frekwencja całkiem spora.

Udając się na lodowisko można zabrać ze sobą swoje łyżwy. Jeśli jednak nie posiadasz sprzętu, a chciałbyś spróbować jazdy na lodzie, możesz wypożyczyć łyżwy w ośrodku sportowym. Dzieci, które nie mają skończonych jeszcze 9 lat mogą skorzystać z lodowiska, jednak wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Warto zadbać o odpowiednie ubranie oraz ochraniacze na ciało.

Pamiętajmy również, że lodowisko jest czynne w określonych godzinach od 8:00 do 21:00. Jednakże ostatnie wejście na lodowisko odbywa się o 20:00. Przerwy techniczne odbywają się pomiędzy 15:00, a 16:00. Wejście na lodowisko realizowane jest zawsze o pełnej godzinie i trwa 45 minut.