Niedawno młodzi mieszkańcy Kościana wystąpili podczas „III Gostyńskiego Muzykowania – Festiwal Duety i zespoły”. Już niedługo będzie można posłuchać zespołu „Steel” w Kościańskim Ośrodku Kultury.

Bez wątpienia Kościan to od wielu lat kopalnia talentów! Młodzi ludzie z Kościana od dawna wyróżniają się niebywałym potencjałem muzycznym, który zauważalny jest przez znawców muzyki oraz profesjonalistów. Nasza redakcja z przyjemnością przygląda się wielu młodym i początkującym muzykom, którzy być może w przyszłości staną na dużych scenach. Wszystkim serdecznie kibicujemy!

Jednym z niedawno zauważonych przez nas początkujących zespołów z Kościana jest grupa „Steel”. Zespół tworzy czwórka pasjonatów muzyki tj. Zosia Główczak (wokal), Kuba Kędzia (perkusja), Nikodem Majorek (gitara basowa), Igor Smelkowski (gitara elektryczna). Wszyscy mają zaledwie po 13 lat! Pomimo tak młodego wieku członkowie zespołu świetnie dogadują się muzycznie. Słychać to w nastrojonych i współgrających ze sobą instrumentach oraz rytmicznym graniu. Całości brzmienia dodaje młoda i bardzo utalentowana wokalistka Zosia Główczak.

Kilka dni temu nasza redakcja miała przyjemność wziąć udział w próbie niezwykle uzdolnionych młodych muzyków i przeprowadzić jeden z pierwszych wywiadów!

Opowiedzcie nam jak długo kształcicie się muzycznie i gdzie szlifujecie swój talent?

Zosia: Chodzę do Szkoły Muzycznej oraz pobieram lekcje śpiewu w Voice Studio w Kościanie.

Nikodem: Od roku uczę się grać na gitarze basowej u Joanny Dudkowskiej.

Kuba: Gram na perkusji od około pięciu lat. Lekcje pobieram u Tomasza Bogusia.

Igor: Jestem samoukiem i trochę ćwiczę z tatą. Uczę się gry od około roku.

Jak długo gracie razem? Co planujecie?

Gramy w tym składzie od około miesiąca. Na razie skupiamy się na nauce pracy zespołowej. Spotykamy się raz w tygodniu. Póki co to jest nasza pasja i zobaczymy co los przyniesie. Na razie coverujemy utwory, ale w przyszłości być może zaczniemy tworzyć własną muzykę.

Kto wybiera Wam repertuar do gry? Słychać, że gracie głównie muzykę rockową.

Odnośnie wykonywanych utworów decyzje podejmujemy wspólnie. Na razie gramy rocka, ale zobaczymy co się wydarzy w przyszłości. Może spróbujemy też poruszać się w innych gatunkach muzycznych.

Czego słuchacie? Jakie są Wasze inspiracje muzyczne?

Kuba: Słucham muzyki rockowej z lat 70 i 80. Głównie zagranicznej np. Led Zeppelin, Queen, Def Leppard, Aerosmith.

Igor: Podobnie jak Kuba. Słucham rocka i metalu.

Zosia i Nikodem: Ostatnio słuchamy polskiego rapu i popu.

 

 

Jakie są Wasze marzenia? Czy wiążecie przyszłość z muzyką?

Zosia: Marzę o tym, aby zostać piosenkarką lub aktorką.

Igor: Jeszcze nie wiem, mam sporo czasu do namysłu w tej sprawie.

Kuba: Moim planem „A” na życie jest medycyna. Muzykę traktuję jako dodatek.

Nikodem: Chciałbym być policjantem.

Macie za sobą pierwsze koncerty. Gdzie ponownie można Was usłyszeć?

Niedawno graliśmy podczas „Gostyńskiego Muzykowania” w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik Gostyń. Niedługo zagramy w Kościańskim Ośrodku Kultury. Koncert odbędzie się 11 grudnia i będzie to wydarzenie charytatywne na rzecz Wiktorka Ratajczaka. Oprócz koncertu odbędzie się również kiermasz świąteczny.

Dziękuję za wywiad i trzymam kciuki za sukcesy muzyczne!