Pokaz kotów w Kościanie? Brzmi fantastycznie, prawda? W tym miesiącu, a dokładnie 19 lutego 2023 roku w Kościanie zostanie zorganizowany pokaz rasowych kotów. Pokaz zostanie zrealizowany w Hali Sportowej „Łazienki” przy ulicy Szpitalnej 8 w Kościanie. Wydarzenie jest promowane pod hasłem „AmoFeles Kocham Koty”. Zdecydowanie będzie to nie lada gratka dla fanów tych zwierzaków!

Wejście na wydarzenie jest biletowane i kosztuje 15 zł, przy zakupie biletu ulgowego trzeba będzie zapłacić 10 zł. Wydarzenie jest organizowane z okazji Światowego Dnia Kota, który ma miejsce każdego roku w dniu 17 lutego. Święto celebrowane jest od 2005 roku w całej Polsce. Z tego względu w wielu miastach w naszym kraju realizowane są najróżniejsze pokazy kotów.

Organizatorem wydarzenia jest Poznański Klub Kota Rasowego AmoFeles oraz Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Kościana. Tego typu wydarzenia mają na celu podnoszenie świadomości potrzeb kotów, które są przecież towarzyszami ludzi. Poza tym tego typu pokazy mają również na celu wsparcie dla licznych organizacji, które pomagają bezdomnym zwierzętom.