Niewiele ponad dwa lata temu, w czerwcu 2023 roku, doszło do drastycznego incydentu na festiwalu piwnym w Grodzisku Wielkopolskim. Młody 16-letni chłopak został brutalnie zaatakowany i pobity przez nieznanego sprawcę. Dziś Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o ten atak.

Warto przypomnieć szczegóły tego drastycznego wydarzenia, które mieściło się w ramach Grodziskiego Piwobrania. Pobicie miało miejsce nocą – dokładnie w nocy z 16 na 17 czerwca. Do komendy zgłosił się poszkodowany, który opowiedział całą historię, dwa dni po incydencie.

16-latek doznał ciężkich obrażeń podczas ataku. Jak wówczas informował Krystian Kawala reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim, nastolatek odniósł złamania kości nosowej, szczęki a także uszkodzenie oczodołu. Zgłaszający incydent twierdził, że do napaści doszło bez żadnego powodu. Od czasu zdarzenia, śledztwo prowadzone przez policję pod nadzorem prokuratury, miało na celu ustalenie sprawcy tego brutalnego ataku.