Po kolizji na skrzyżowaniu, do której doszło w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przez kierującego Renault, dwie osoby zostały przewiezione do placówki medycznej w celu dodatkowych badań.

11 września, w poniedziałkowy poranek o godzinie 7:50, na terenie Starej Przysiece Pierwszej miało miejsce zdarzenie drogowe. Przyczyną była nieuwaga kierowcy markowego francuskiego samochodu. Mężczyzna ten nie zastosował się do zasady pierwszeństwa, prowadząc swoje Renault na drodze, gdzie przepisy nakazują ustąpienie innym pojazdom. Tym samym doprowadził to do kolizji z prawidłowo poruszającym się Volkswagenem Caddy.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano służby ratunkowe, które składały się ze straży pożarnej, zespołu ratownictwa medycznego oraz działu policji. Na podstawie przeprowadzonych ustaleń wywnioskowano, że to 60-letni mieszkaniec gminy Śmigiel, kierujący Renault, był sprawcą wypadku. Mężczyzna ten nie ustąpił pierwszeństwa 32-letniemu kierowcy VW, pochodzącemu z województwa dolnośląskiego. Mimo iż Volkswagen nie doznał poważnych uszkodzeń, to Renault było mocno zniszczone.

Pojazdami podróżowali wyłącznie ich kierujący, którzy zostali przetransportowani na badania do najbliższego szpitala. Sprawca wypadku odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, co skutkowało pobraniem od niego próbki krwi. W miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.