31 października, we wtorek, właśnie po godzinie 16:00 na ul. Pileckiego w Kościanie doszło do niecodziennego incydentu. Jeden z mieszkańców zdecydował się oblać budynek mieszkalny pewną substancją, a następnie podjął nieudaną próbę podpalenia. Na szczęście, sytuacja została szybko zażegnana, a teraz zajmuje się nią policja.

Informacje o zdarzeniu trafiły do służb ratunkowych – zgłoszono, że elewacja budynku oraz kostka brukowa zostały oblana płynem przez mężczyznę. Substancja ta miała charakterystyczny czarny kolor.

Po przekazaniu przez naszego czytelnika dodatkowych informacji okazało się, że dom był oblany mieszanką nafty i benzyny. Zgłaszający twierdził również, że mężczyzna zaatakowany na próbie podpalenia uciekł ze sceny po tym jak jeden z domowników otworzył drzwi, aby opuścić budynek.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z lokalnej policji. Prowadzili oni działania razem z technikiem kryminalistyki. W Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie rozpoczęto postępowanie dotyczące próby uszkodzenia mienia.