Po czterech latach nieobecności, Muzeum Regionalne w Kościanie triumfalnie powróciło do swojej siedziby w ratuszu, prezentując nowe ekspozycje. Zmienione wystawy wywarły silne wrażenie na odwiedzających, dzięki swoim innowacyjnym aranżacjom.

8 listopada odbyła się uroczysta inauguracja nowych wystaw Muzeum Regionalnego im. dra Henryka Florkowskiego. W tym szczególnym dniu zaproszenia do odwiedzenia muzeum otrzymali współpracownicy instytucji, samorządowcy, regionaliści oraz media. Ceremonię otwarcia zorganizowano w sali rycerskiej, gdzie została przedstawiona wystawa czasowa poświęcona historii 230-letniego ratusza.

Dyrektor muzeum, Dariusz Kram, przywołał historię remontu, który rozpoczął swój bieg latem 2019 roku. Burmistrz Piotr Ruszkiewicz wyraził swoje podziękowania dla pracowników muzeum za ich zaangażowanie w tworzenie fascynujących ekspozycji.

Rewitalizacja płyty Rynku i ul. Wrocławskiej łączyła się z pracami archeologicznymi, które pozwoliły wzbogacić zbiory muzeum o nowe artefakty. Wszystkie wystawy zostały zaprezentowane w nowoczesnych i angażujących aranżacjach. Burmistrz Piotr Ruszkiewicz podkreślił, że choć na remont ratusza wykorzystano fundusze unijne, całość prac w muzeum sfinansował samorząd Kościana, przeznaczając na ten cel ponad pół miliona złotych.