Podczas niewyjaśnionych jeszcze okoliczności, mężczyzna stracił życie, przechodząc przez tory kolejowe i zostając potrąconym przez pociąg Intercity, którym podróżował z Gdyni do Krakowa.

Nieszczęśliwy incydent miał miejsce w Kościanie w okolicach ulicy Północnej. Tragiczne wydarzenie zdarzyło się we wtorek, mniej więcej o godzinie dwunastej.

Według informacji przekazanych przez asp. Jarosława Lemańskiego z kościańskiej policji, ofiara poruszała się po torach, bez korzystania ze specjalnie wyznaczonych przejść dla pieszych ani strzeżonych przejazdów. Skutek był tragiczny – potrącona osoba zginęła na miejscu.

Aktualnie na miejscu zdarzenia jest obecny prokurator. Trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości ofiary oraz szczegółowych okoliczności tragedii.

Konsekwencją wypadku są także poważne utrudnienia w ruchu pociągów. Jeden z torów jest całkowicie nieprzejezdny. Spodziewać się można znaczących opóźnień. Pociąg relacji Gdynia Główna – Kraków Główny jest opóźniony o ponad 2 godziny, natomiast pociągi z Poznania do Wrocławia i do Leszna mają opóźnienia wynoszące ponad godzinę.