Do przerażającego incydentu doszło w jednym z mieszkań Czempinia, gdzie mężczyzna podjął niewyobrażalnie groźny krok próby samobójczej. W dramatycznym zdarzeniu, które miało miejsce w domu położonym przy ulicy Kościelnej, mężczyzna otworzył zawór gazu z zamiarem odebrania sobie życia.

Niezwykle niepokojąca sytuacja rozegrała się w poniedziałek 18 marca, około godziny 20:10. To właśnie wtedy służby ratownicze zostały powiadomione o mężczyźnie, który usiłował targnąć się na swoje życie poprzez odkręcenie gazu w mieszkaniu.

Załogi straży pożarnej z Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie i Ochotniczej Straży Pożarnej Czempiń, policja oraz ekipa karetki pogotowia ratunkowego natychmiast ruszyły na miejsce zgłoszenia. Po dotarciu do lokalu, służby od razu podjęły kroki mające na celu neutralizację zagrożenia. Butle gazowe zostały natychmiast zamknięte i przeniesione na zewnątrz budynku, a pomieszczenia mieszkalne poddano intensywnemu przewietrzeniu.

W wyniku tego wstrząsającego incydentu, mężczyzna został niezwłocznie przewieziony do najbliższego szpitala w celu udzielenia mu specjalistycznej pomocy medycznej.