W trakcie Wielkanocnego Jarmarku, odbywającego się na kościańskim Rynku, handlowcy, klienci i bawiące się dzieci byli świadkami przelotnych opadów deszczu. Po 14-tej niestety nasilił się wiatr, co zmusiło większość sprzedawców do zdemontowania swoich namiotów.

Mimo kapryśnej pogody, karuzela działała bez przeszkód podczas przerw między opadami. Strefy animacyjne dla najmłodszych tętniły życiem i radością. Co więcej, wszelkie atrakcje dedykowane dzieciom były dostępne za darmo. Oferta obejmowała m.in. popcorn czy watę cukrową, a także wspomnianą już karuzelę.

Jarmark oferował bogaty asortyment produktów – od pysznych potraw przygotowywanych przez Koła Gospodyń Wiejskich po różnorodne wielkanocne dekoracje. Uczestnicy mogli schronić się przed deszczem w namiotach, gdzie serwowano zapiekanki, gorące pierogi czy bigos i żurek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się też wypieki i baranki z masła. Nie brakowało również stoisk z lawendą i świecami sojowymi.

Osoby, które odwiedziły jarmark w sobotę, są serdecznie zapraszane na kolejny dzień targów, gdyż część wystawców się zmieni. Jarmark będzie trwał od 10:00 do 19:00. O godzinie 15:00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz koncert zespołu ludowego Kokorzynianki. Karuzela będzie dostępna od godziny 12:00 do 19:00, natomiast strefa animacyjna dla dzieci będzie czynna od 11:00 do 16:00.