Przez dwa dni, 23 i 24 marca, miasto Kościan stało się gospodarzem Mistrzostw Mażoretek Okręgu Północno-Zachodniego. Zaszczytny patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz Kościana, co dodatkowo podniosło rangę imprezy.

W hali sportowej położonej przy ulicy Wielichowskiej, ponad dwie dekady drużyn mażoretkowych zaprezentowało swoje umiejętności. Łącznie wykonano ponad 300 prezentacji, które przyciągnęły liczną publiczność. Każda z drużyn starała się pokazać swoją kreatywność i umiejętności, które doskonaliły przez długie tygodnie treningów.

Organizacją tego znaczącego dla lokalnej społeczności wydarzenia zajęły się Mażoretki Rytmix Kościan, działające pod skrzydłami Orkiestry Dętej OSP Kościan. Wsparcie w organizacji udzielił także Związek Sportowy Mażoretek. To oni byli odpowiedzialni za zapewnienie sprawnego przebiegu zawodów oraz komfortu dla uczestniczek i gości.

Warto dodać, że miasto i gmina Kościan okazały swoje wsparcie dla tego wydarzenia nie tylko poprzez patronat burmistrza, ale również dzięki wsparciu finansowemu. To pozwoliło na zorganizowanie imprezy na najwyższym poziomie, a mażoretki mogły poczuć się jak prawdziwe gwiazdy.