Dwaj mężczyźni w wieku około 50 lat, którzy byli pod wpływem alkoholu, zostali przyłapani na prowadzeniu hulajnóg elektrycznych. W rezultacie otrzymali karę finansową w postaci mandatu w wysokości 2500 złotych.

W dniu 9 kwietnia, we wtorek, około godziny 11:10, funkcjonariusze patrole policji zauważyli mężczyznę w wieku 51 lat poruszającego się na elektrycznej hulajnodze po ulicy Bojanowskiego w Krzywiniu. Jego sposób jazdy zdawał się podejrzany, co skłoniło ich do zatrzymania go dla przeprowadzenia kontroli.

Jako oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, Jarosław Lemański potwierdził, że przeprowadzone badanie alkomatem wykazało obecność 1,15 promila alkoholu we krwi mężczyzny.

Niecałą godzinę później, na ulicy Kościańskiej, funkcjonariusze zatrzymali kolejnego mężczyznę, 53-latka, również jadącego na elektrycznej hulajnodze. Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że mężczyzna ma 2,16 promila alkoholu we krwi.

Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych każdy za prowadzenie hulajnogi elektrycznej pod wpływem alkoholu – zauważył oficer prasowy.

Policja przypomina, że jest nielegalne prowadzenie pojazdu, w tym hulajnogi, będąc pod wpływem alkoholu lub po użyciu substancji mającej podobne do alkoholu działanie. Jest to zakazane również w przypadku przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku, a także ciągnięcia lub holowania innego pojazdu.