Dnia 17 marca, w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie miała miejsce uroczystość trzydziestolecia istnienia Zespołu Tanecznego Pryzmat. Ze względu na szerokie zainteresowanie publiczności, zorganizowane zostały dwa koncerty o identycznym programie artystycznym.

Podczas koncertu jubileuszowego, który rozpoczął się o godzinie 18:00, do zespołu z gratulacjami zgłosiło się wiele znanych postaci, w tym burmistrz Śmigla – Małgorzata Adamczak, przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla – Wiesław Kasperski, dyrektor Centrum Kultury w Śmiglu – Piotr Błaszkowski oraz dwie wicedyrektorki Szkoły Podstawowej w Śmiglu – Joanna Pawlicka i Agata Kulus.

Zespół Taneczny Pryzmat od początku swego istnienia prowadzi Aldona Cichocka. W ciągu ostatnich kilkunastu lat dołączyły do niej jej córki: Agnieszka Ostrowska-Polc i Justyna Joniak, obie profesjonalnie związane z tańcem. W pracy z tancerzami uczestniczy także troje instruktorów, byli tancerze Pryzmatu Kościan: Dominika Olejnik i Alicja Foremska ( specjalizujące się w tańcu współczesnym) oraz Jakub Jóźwiak (specjalista od hip hopu).

W Kościanie sekcja zespołu Pryzmat funkcjonuje już od 20 lat. Początkowo zajęcia prowadzone były w Kościańskim Ośrodku Kultury, gdzie zespół powstał dzięki inicjatywie dyrektorki ośrodka – Małgorzaty Koska. Aktualnie zajęcia są realizowane na sali z lustrami w Art Fitness w Kościanie.

Podczas Jubileuszowego Koncertu, wszystkie bieżące grupy Zespołów Tanecznych Pryzmat, liczące łącznie 130 tancerzy, zaprezentowały swoje choreografie. Ponadto, stworzona specjalnie na tę okazję, grupa taneczna Absolwenci 30+ również zaprezentowała swój pokaz.