Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Poznaniu wydał oficjalne ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia. Dotyczy to przede wszystkim rejonu powiatu kościańskiego, gdzie prognozuje się wystąpienie intensywnych burz oraz silnych opadów deszczu. Wszystko to dzieło przyrody ma potencjalnie rozegrać się w niedzielne popołudnie i wieczór.

Informacja o zagrożeniu została przekazana przez IMGW i jest ważna aż do godziny 21:00. Powodem jest prognozowane niekorzystne zjawisko meteorologiczne, które może potencjalnie nasilić się w trakcie jego trwania. Z tego względu nie wyklucza się możliwości podniesienia stopnia ostrzeżenia.

Detale dotyczące zjawiska są następujące: przewidywane są burze, które lokalnie mogą przynieść intensywne opady deszczu na poziomie od 20 mm do 30 mm. Do tego można doliczyć porywy wiatru osiągające prędkość do nawet 85 km/h oraz lokalne wystąpienie gradu. Ponadto, ze względu na specyfikę przewidywanego zjawiska, istnieje ryzyko podniesienia poziomu ostrzeżenia.