Młodzi adepci sztuki muzycznej, uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie, starają się zdobyć poparcie społeczności internetowej dla swojego muzycznego dzieła, zatytułowanego „Piramida żywieniowa”. Celem ich starań jest możliwość nagrania tego utworu w profesjonalnym studio telewizyjnym w stolicy Polski – Warszawie.

Młodzi artysta zostali wyróżnieni w pierwszym etapie konkursu „Muzyczne Wyzwanie Chrumasa”, który jest częścią działań promujących unijną inicjatywę edukacyjną „Program dla szkół”. Proces ten jest koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

W ramach konkursu, zadaniem uczestników było skomponowanie utworu muzycznego, promującego zdrowe nawyki żywieniowe. Dzieci z Kościana podjęły to wyzwanie ze zrozumieniem i entuzjazmem, czego efektem jest piosenka „Piramida żywieniowa”.

Inspiracją do stworzenia utworu byli nauczyciele: Anna Domagała i Marcin Woźniak. Teledysk do piosenki ozdobiony jest maskotkami w kształcie owoców i warzyw, które pierwszoklasiści zdobyli pod opieką swojej wychowawczyni Ewy Żurek w ramach innego konkursu promującego zdrowe jedzenie.

Piosenka „Piramida żywieniowa” znalazła się wśród najlepszych propozycji pierwszego etapu konkursu. Aby uczniowie mogli rywalizować na kolejnym poziomie konkursu, potrzebne jest wsparcie internautów. Dlatego też Sarah, Aleksandra, Lilka, Nadia i Julian apelują o oddawanie głosów na ich utwór, by mogli spełnić marzenie o nagraniu go w profesjonalnym studio telewizyjnym w Warszawie.