Poniedziałkowy poranek 13 maja 2024 roku przyniesie ze sobą znaczące zmiany w organizacji ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulic Łąkowej i Młyńskiej. Właśnie wtedy ma rozpocząć się intensywna budowa ronda, które ma usprawnić komunikację na tym kluczowym dla Powiatu Kościańskiego skrzyżowaniu.

Inwestycja ta wpisuje się w szersze ramy projektu przebudowy odcinka ulicy Łąkowej, realizowanej przez lokalne władze. W związku z rozpoczęciem prac budowlanych, konieczna będzie modyfikacja dotychczasowych zasad ruchu drogowego w tym obszarze.

Budowa ronda potrwa przewidywalnie około miesiąca i podczas tego czasu zostanie wprowadzona czasowa blokada drogi pod wiaduktem kolejowym na ulicy Młyńskiej. Zasady te eliminują możliwość przejazdu z Ronda Solidarności do ulicy Gostyńskiej.

Dla mieszkańców osiedla Gurostwo dostępny będzie objazd ulicą Łąkową od strony ulicy Gostyńskiej. Ruch na odcinku remontowanym będzie odbywał się wahadłowo, a sterowanie nim zapewnią odpowiednio ustawione sygnalizatory świetlne.