Na ulicy Gostyńskiej w Kościanie doszło do zdarzenia, które skończyło się błyskawicznym schwytaniem złodzieja samochodowego przez miejscową policję. Proces ten nie zajął funkcjonariuszom więcej niż kilkanaście minut.

Policjanci z Kościana w piątek, 10 maja, zostali powiadomieni o kradzieży pojazdu. Samochód, którego brak zgłosił właściciel, to Renault Master, o wartości oscylującej wokół 29 tysięcy złotych. Zgłaszający dostarczył dokładny opis swojego utraconego mienia, co umożliwiło mundurowym szybką identyfikację auta.

Informacje o skradzionym pojeździe zostały natychmiast przekazane patrolom policyjnym, które były w trakcie pełnienia służby. Funkcjonariusze bez zwłoki rozpoczęli działania mające na celu odnalezienie skradzionego pojazdu. W rezultacie, po upływie zaledwie kilku minut od momentu zgłoszenia, udało się zlokalizować zagubione auto. Było ono zaparkowane w pobliżu ronda na ulicy Gostyńskiej.

Funkcjonariusze znaleźli za kierownicą skradzionego Renault 26-letniego mężczyznę, który jest mieszkańcem gminy Kościan. Gdy policjanci podchodzili do auta, wyczuli od niego zapach alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 2,14 promila alkoholu. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany.